Короткий опис: працевлаштування іноземців нерезидентів, отримання дозволу на працевлаштування для нерезидентів, пролонгація дозволу на працевлаштування нерезидентів, легалізація документів для центру зайнятості, трудові контракти з працівниками нерезидентами, оподаткування нерезидентів, угоди про запобігання подвійного оподаткування, посвідки для іноземців на тимчасове, постійне проживання в Україні, реєстрація місця проживання іноземця в Україні.
Юридична фірма «АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ» надає правові консультації та юридичні послуги з питань працевлаштування іноземних громадян в Україні, а також отриманню дозволів для нерезидентів на працевлаштування. Наші юристи та адвокати мають значний досвід підготовки документів та проходження процедур передбачених для отримання дозволів на використання праці іноземців в Україні.
Українські компанії резиденти, незалежно від форми власності та напрямку діяльності, можуть запрошувати на роботу іноземців та укладати з такими громадянами нерезидентами трудові відносини лише попередньо отримавши Дозвіл на використання праці іноземного громадянина. Такі дозволи видає Державна служба зайнятості України, її територіальні підрозділи. Обов’язок проходження всіх формальних процедур для отримання дозволу на працевлаштування покладено на компанію роботодавця. Вказаний дозвіл на працевлаштування в Україні громадянина нерезидента видається компанії заявнику спеціально для оформлення трудових відносин з конкретним індивідуально визначеним громадянином іноземцем (нерезидентом)на конкретній посаді на чітко встановлений строк.
За загальним правилом, отримання вказаного Дозволу можливе якщо в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які спроможні виконувати відповідний вид роботи, або якщо у роботодавця є достатнє обґрунтування доцільності застосування їх праці. Тому роботодавцеві, в першу чергу, необхідно подбати про забезпечення належного підґрунтя майбутньої співпраці – отримання від потенційного працівника документів про його освіту та кваліфікацію, дипломів, сертифікатів і таке інше.
Дозвіл видається на строк до 1 року, тож якщо роботодавець має на меті підтримувати більш тривалі трудові відносини з іноземцем, йому необхідно щорічно продовжувати строку дії Дозволу. Формально процедура продовження строку дії дозволу практично не відрізняється від первинного отримання дозволу на працевлаштування. Термін подання документів до центру зайнятості на продовження Дозволу – не пізніше, ніж за 1 місяць до закінчення строку його дії. Пакет документів включає довідки з державних органів, строк оформлення яких у певних випадках може сягати до 30 днів,тому щорічна підготовка підприємства до продовження строку дії Дозволу на працевлаштування іноземця починається за кілька місяців до граничної дати строку подачі.
Роботодавцеві слід подбати про відсутність податкового боргу та боргу за сплату єдиного соціального внеску, своєчасне та у повному обсязі подання звітностей (особливо це стосується кадрової звітності до центру зайнятості).
Законодавець чітко ставить вимогу перед роботодавцем: умови праці іноземця повинні бути не гірші, а зарплата не менша, ніж для громадян України, що виконують аналогічну роботу. Тому особливу увагу слід звернути на розробку проекту трудового договору (контракту) з іноземцем. Його положення в жодному випадку не можуть суперечити чинному законодавству і ставити іноземного працівника у порівняно невигідне становище.
Оформлення дозволу на використання праці іноземця є платним. Плата за розгляд заяви та документів встановлена у розмірі 4 мінімальних заробітних плат. Окремо слід звернути увагу на належну легалізацію в Україні документів, виданих в іноземній державі та їх переклад, що подаються до центру зайнятості. Специфіка такої легалізації залежить від діючих договорів України з державою видачі такого документу.
У випадку відмови у видачі (продовженні строку дії) дозволу, плата за розгляд заяви роботодавцеві не повертається. Слід відмітити, що поширеними є випадки відмови роботодавцям у видачі дозволу на працевлаштування.
Закон передбачає ряд формальних причин для такої відмови, які часто вільно трактуються працівниками служби зайнятості, а порядок оскарження рішення – через чуд.У випадку, якщо минуло менше одного року від дати попередньої відмови іноземцеві в оформленні візи ІМ-1 чи анулювання попереднього дозволу на працевлаштування, дозвіл на працевлаштування цього іноземця не видається. В таких випадках і для роботодавця, і для працівника-іноземця відмова у видачі дозволу чи його анулювання є неприпустимим.
Саме тому, робота над підготовкою документів для отримання дозволу на використання праці іноземного громадянина в Україні особливо потребує досвіду та скрупульозності.
Зважаючи, що значна частина клієнтів юридичної фірми «АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ» є підприємствами з іноземними інвестиціями, наші юристи мають значний досвід проходження процедур отримання дозволів на використання праці іноземців.
Юридична фірма «АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ» надає правові консультації та послуги щодо працевлаштування іноземних громадян в Україні, а також отриманню дозволів для нерезидентів на працевлаштування, в тому числі:
- юридичні консультації та роз’яснення щодо основних законодавчих вимог та обмежень у працевлаштуванні іноземного громадянина;
- юридичні послуги та методична допомога підприємству-роботодавцю у підготовці пакету документів передбачених для подання до центру зайнятості;
- юридичні консультації щодо процедури отримання довідок з державних органів;
- надання правової допомоги та консультацій громадянину нерезиденту з питань отримання всіх належних документів необхідних для працевлаштування в Україні;
- послуги з легалізації та перекладу документів, виданих в іноземних державах;
- підготовку проектів трудових договорів (контрактів), заяв, обґрунтувань, довідок та інших внутрішніх документів;
- оформлення та подача документів до центру зайнятості для оформлення дозволів на працевлаштування іноземних громадян;
- підготовка та подача документів на пролонгацію дозволу на працевлаштування;
- представництво інтересів заявника в державному центрі зайнятості;
- Отримання дозволу на працевлаштування в державному центрі зайнятості;
- юридичні консультації щодо організації трудових відносин з іноземцем після отримання дозволу;
- отримання посвідки на тимчасове проживання та реєстрація місця проживання іноземця в Україні;
- юридичні консультації з питань трудового законодавства: порядок організації трудових відносин після отримання дозволу (розробка внутрішніх документів, питання матеріальної відповідальності, преміювання і т.д.);
- консультування щодо податкових аспектів: питання «податкової резидентності» іноземця, уникнення подвійного оподаткування доходів та ін.
Для отримання додаткової інформації та/або замовлення послуги, звертайтесь до нас за тел.: +38(044) 227-16-81(82) та або на нашу електронну скриньку info@legalconsulting.com.ua