Українська
Русский
English
Ратушняк и Партнеры Tel: +38(044)227-16-81
Fax: +38(044) 586-46-59
21-01-2020
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти
Спеціалізація

str Авторське право та Інтелектуальна Власність
str Агро бізнес та сільськогосподарське виробництво
str Антимонопольне та конкурентне право
str Будівництво та реконструкція
str Земля
str Злиття та Поглинання
str Іноземні Інвестиції
str Корпоративне Право та Корпоративні Фінанси
str Корпоративні реорганізації
str Міжнародна торгівля; Зовнішньоекономічна Діяльність; Митне Регулювання
str Нерухомість та майно
str Податкове Право
str Сімейне та Спадкове право
str Страхове право
str Транспортне право
str Трудове право

Реєстрація та юридичний супровід діяльності представництв нерезидентів в Україні

Перед кожною іноземною компанією в процесі прийняття рішення щодо виходу на український ринок постає одне з найперших базових питань – форма здійснення діяльності. Найчастіше іноземні компанії виходять на український ринок шляхом створення свого представництва. Діяльність іноземного суб’єкта права в Україні у формі представництва такого нерезидента має свої переваги та особливості.

Розглядаючи доцільність створення представництва, іноземна материнська компанія повинна чітко уявляти собі характер діяльності в Україні: чи матиме місце просто дослідження ринку та здійснення чисто представницьких функцій компанії нерезидента в Україні, або ж здійснюватиметься господарська діяльність? Відповідь на це питання є ключовим, оскільки від неї залежатиме, чи буде представництво отримувати прибуток і, відповідно, бути платником податків в Україні, які рахунки потрібно відкривати у банківських установах, і взагалі, можливість здійснення таких господарських операцій на території України через іноземне представництво. Крім того, необхідно завчасновивчити і критично оцінити заплановані види діяльності, обсяги та частоту транзакцій,особливості здійснення господарських операцій та/або комерційної діяльності, щоб упевнитися в доцільності здійснення таких функцій через представництво нерезидента.

Відповідно, представництво може бути засноване як таке, що не має права здійснення діяльності в Україні, і постійне представництво нерезидента - через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні (таких переважна більшість).

За чинним законодавством України, представництво не вважається окремою юридичною особою, а є таким що діє від імені та в інтересах материнської компанії. Керує представництвом голова представництва що діє в межах повноважень, наданих йому материнською компанією шляхом видачі довіреності.

Зазначимо, головними перевагами господарювання у формі представництва є можливість нерезидента здійснювати безпосередній контроль над діяльністю, здійснювати пряме фінансування та утримання представництва,а також «вага авторитету» материнської компанії, оскільки зобов’язання, що виникають з правочинів, які укладає Представництво відповідно породжують зобов’язання для материнської компанії, що є у певних випадках набагато привабливішим для контрагентів, ніж співпраця з новоствореною особою, формально незалежною від компанії-нерезидента.

Крім того, в компаніях з іноземними інвестиціями найчастіше використовують працю іноземних громадян, що потребує щорічного оформлення відповідних дозволів на працевлаштування, що передбачає виконання певних формальностями, часовими і матеріальними затратами. Для працівників Представництва такі дозволи не потрібні – вони працюють на підставі спеціальних службових карток, оформлення яких не потребує такого обсягу формальностей, як отримання вказаного дозволу.

Разом з тим, створення та діяльність іноземного представництва пов’язана із значним колом формальних вимог та приписів, які мають вирішуватись компетентними фахівцям. Юристи та консультанти „АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ” надають комплекс послуг по реєстрації та акредитації постійних представництв нерезидентів в Україні та забезпечать правове супроводження їх діяльності на території України. На початковому етапі - це підготовка рекомендацій та юридичних висновків та довідок щодо виходу нерезидентів на український ринок, консультування щодо процедур та умов ведення бізнесу в Україні, режиму оподаткування та інше.

Реєстрація представництва сама по собі процес порівняно та тривалий у часі, необхідно підготувати певні документи, належним чином оформити їх, здійснити переклад.

Документи, що подаються до реєстрації, більшість з яких видається в державі реєстрації іноземної компанії, повинні відповідати певним формальним та змістовим вимогам, тому для уникнення ще більших часових заминок, доцільно довірити підготовку їх проектів фахівцям, які мають досвід з підготовки таких документів.Готуючи такі проекти слід враховувати всю специфіку роботи Представництва в Україні, оскільки на їхній основі яких здійснюватиметься діяльність іноземного суб’єкта в Україні.

На етапі підготовки документів юристи та консультанти „АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ” надають рекомендації щодо: підготовки проектів тих документів, які отримуються в державі материнської компанії, їх змісту, форми, належної легалізації, враховуючи діючі двосторонні угоди такої держави з Україною.

Наші фахівці проводять реєстрацію в органі реєстрації – наразі це Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, здійснюють акредитацію в податкових органах, органах статистики та державних фондах.

На початковому етапі діяльності представництва, юристи „АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ” надають консультації щодо укладення договору оренди офісу, найму працівників, укладення трудових контрактів, отримання службових карток для іноземних працівників.

В процесі своєї діяльності Представництво стикається з багатьма труднощами правової системи України. Так, для некомерційного представництва важливо уважно вести документообіг. Наразі діяльність таких представництв обмежена дослідженням кон’юнктури ринку та виявленням громадської думки, досліджень та експериментальних розробок в некомерційних цілях. При цьому, виявлення ознак комерційної діяльності представництва означає для нього визнання його постійним в контексті Податкового Кодексу України та, відповідно, начислення податків, притягнення до відповідальності та застосування штрафних санкцій.

Фахівці „АЛЬЯНС РАТУШНЯК І ПАРТНЕРИ” здійснюють юридичний супровід діяльності представництва, надаючи консультації з питань податкового права, трудового, корпоративного права, міжнародної торгівлі та інвестицій.

Адвокати та юристи ЮК «Альянс Ратушняк і Партнери» надають наступні послуги щодо реєстрації та юридичного супроводу діяльності іноземних представництв:

  • підготовка рекомендацій та юридичних довідок щодо виходу нерезидентів на український ринок;
  • консультування з приводу оптимальної форми ведення бізнесу за вказаних умов;
  • рекомендації щодо підготовки документів, формальних та змістових вимог до них; умов їх легалізації в Україні;
  • підготовка проектів документів, та подальший переклад документації;
  • проведення реєстрації представництва нерезидента в органі реєстрації;
  • акредитація представництва в податкових органах та держаних фондах;
  • консультування та допомога в укладенні договору оренди офісу;
  • найм працівників, укладення трудових контрактів, організація отримання службових карток співробітникам представництва;
  • юридичний супровід діяльності представництва
  • Консультації з питань податкового права, трудового, корпоративного права, валютного законодавства, міжнародної торгівлі та інвестицій.

Щоб отримати консультацію, або замовити послугу, зателефонуйте по тел. 044-227-16-81(82), або напишіть нам електронного листа.

Сервiси та послуги

str Аутсорсинг юридичних послуг абонентське обслуговування
str Будівельний підряд
str Договори та контракти
str Дозволи на працевлаштування іноземців
str Загальні збори акціонерів, oрганізація та проведення
str Започаткування бізнесу. Реєстрація юридичних осіб.
str Ліквідація та банкрутство
str Ліцензування та дозвільні процедури
str Податкові консультації та податкові спори
str Послуги в сфері інтелектуальної власності. Реєстрація торгових марок.
str Продаж та купівля землі
str Реєстрація та юридичний супровід діяльності представництв нерезидентів в Україні
str Реорганізації підприємств
str Сімейні правовідносини та спори
str Складання позовних заяв, підготовка до судового розгляду
str Спадщина та дарування
str Судові справи
str Трудові контракти
str Трудові спори
 
hr
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти

Україна 03150, г.Киев, ул. Ямская, 72 | тел.: +38(044)227-16-81 | факс: +38(044) 586-46-59


email
Copyright 2007 © Альянс Ратушняк и Партнеры
bigmir)net TOP 100
Разработка сайта - BUNKE.com.ua