Українська
Русский
English
Ратушняк и Партнеры Tel: +38(044)227-16-81
Fax: +38(044) 586-46-59
25-11-2024
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти
Спеціалізація

str Авторське право та Інтелектуальна Власність
str Агро бізнес та сільськогосподарське виробництво
str Антимонопольне та конкурентне право
str Будівництво та реконструкція
str Земля
str Злиття та Поглинання
str Іноземні Інвестиції
str Корпоративне Право та Корпоративні Фінанси
str Корпоративні реорганізації
str Міжнародна торгівля; Зовнішньоекономічна Діяльність; Митне Регулювання
str Нерухомість та майно
str Податкове Право
str Сімейне та Спадкове право
str Страхове право
str Транспортне право
str Трудове право

КОЛИ ДОРОГА «ПОШКОДИЛА» АВТОМОБІЛЬ

29.07.2013
Ні для кого не секрет, що якість наших доріг – це справжній жах для автомобілістів, але незважаючи на передові технології, підхід до ремонту та будівництва доріг в українських реаліях залишився на рівні царської Росії, однак «грошові апетити» ремонтно-дорожніх організацій, незважаючи на це, лише збільшилися.
Пропонуємо стандартний алгоритм дій, у випадку пошкодження автомобіля внаслідок поганого стану дороги.
Процедура отримання компенсацій є тривалою та витратною.
Головна мета – зібрати якомога більше документів, а також залучити якомога більше свідків аби потім в судовому порядку звернутися за відповідною компенсацією нанесеної шкоди.


  1. Оформлення ДТП. Виклик ДАІ, складання протоколу про ДТП, пошук свідків: з’ясування, що яма була непомітною, були відсутні знаки попередження…
  2. Однак слід пам’ятати, що згідно зі стаття 124 КпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

    На противагу даній нормі існує інша - відповідно до ст. 128-1 КпАП порушення або невиконання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності під час виготовлення та ремонту транспортних засобів і деталей до них або встановлення на них інших предметів додаткового обладнання, не передбаченого конструкцією транспортного засобу, а також під час будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів і дорожніх споруд - тягне за собою накладення штрафу від ста до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Порушення, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п'ятдесяти до ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Також буде корисною і норма ст. 140 КпАП:

    Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Отже, до відповідальності можуть бути притягнуті як власне сам водій, так і організація, що забезпечує контроль за станом дороги.

    Однак трапляються випадки, коли міліціонер складає протокол на водія, у зв’язку з тим, що ним були порушені правила дорожнього руху (не було враховано дорожньої ситуації, не було зменшено швидкість: п. 12.1., 12.3. Правил дорожнього руху).

  3. Вивчення схеми ДТП, відзначити свої зауваження щодо розмірів ями, відстані до узбіччя, точне місцезнаходження авто, коментарі щодо наявності / відсутності гальмівного шляху (чому є, чому немає: погода, система роботи АБС…), деталізація обставин, фото-, відео- фіксація.
  4. Виклик представників дорожньої служби.
  5. Слід пам’ятати, якщо причиною пошкодження авто стали комунікації (каналізаційний люк…), то до справи слід залучати на стадіях судового розгляду і балансоутримувача цих комунікацій. Однак на схемі ДТП (на стадії фіксації факту пошкодження), представник автодору має поставити свій підпис. У протоколі про ДТП, повинно бути зазначено, що причиною ДТП є поганий стан дороги.

  6. Якщо виявилося, що все таки Протокол складений на постраждалого водія, то необхідно це оскаржувати в порядку, визначеному Кодексом про адміністративні правопорушення.
  7. Після того, коли ці процедури пройдені, а докази зібрано, слід готуватися до суду. Відповідачем має виступити балансоутримувач доріг. Ціна позову – вартість зробленого ремонту.

Таким чином, для того, щоб звернутися до суду необхідні наступні документи:

  • протокол
  • схема ДТП
  • Акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі.Акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі складається міліціонером та двома свідками, як це зазначено в Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (Наказ МВС від 26.02.2009 року № 77)


Сервiси та послуги

str Аутсорсинг юридичних послуг абонентське обслуговування
str Будівельний підряд
str Договори та контракти
str Дозволи на працевлаштування іноземців
str Загальні збори акціонерів, oрганізація та проведення
str Започаткування бізнесу. Реєстрація юридичних осіб.
str Ліквідація та банкрутство
str Ліцензування та дозвільні процедури
str Податкові консультації та податкові спори
str Послуги в сфері інтелектуальної власності. Реєстрація торгових марок.
str Продаж та купівля землі
str Реєстрація та юридичний супровід діяльності представництв нерезидентів в Україні
str Реорганізації підприємств
str Сімейні правовідносини та спори
str Складання позовних заяв, підготовка до судового розгляду
str Спадщина та дарування
str Судові справи
str Трудові контракти
str Трудові спори
 
hr
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти

Україна 03150, г.Киев, ул. Ямская, 72 | тел.: +38(044)227-16-81 | факс: +38(044) 586-46-59


email
Copyright 2007 © Альянс Ратушняк и Партнеры
bigmir)net TOP 100
Разработка сайта - BUNKE.com.ua