03.10.2013
Вслід за трансфертним ціноутворенням та ратифікацією Конвенції з Кіпром, Україна та Мальта підписали податкову угоду.
4 вересня 2013 підписано Конвенцію між Урядом України та Урядом Республіки Мальта про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (Конвенція). Раніше Конвенція та Протокол до неї були схвалені Розпорядженням КМУ від 24 липня 2013 року №572-р.
На даний час Україна та Республіка Мальта не мають діючого договору про уникнення подвійного оподаткування, тому доходи резидентів Республіки Мальта оподатковуються на загальних підставах, визначених статтею 160 Податкового кодексу України (зокрема, дивіденди, проценти та роялті оподатковуються за ставкою 15%).
Проектом Конвенції передбачено такі ставки оподаткування основних видів доходів:
ДИВІДЕНДИ:
- 5% у разі володіння не менше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди;
- 15% у всіх інших випадках.
ПРОЦЕНТИ:
загальна ставка 10% – для процентів від боргових вимог будь-якого виду, незалежно від іпотечного забезпечення і незалежно від володіння правом на участь у прибутках боржника, зокрема, від урядових цінних паперів і від облігацій чи боргових зобов’язань, у тому числі премій та винагород, що сплачуються стосовно таких цінних паперів, облігацій та боргових зобов’язань;
РОЯЛТІ:
- загальна ставка 10% – для роялті відносно винагород за користування або за надання права користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки (в тому числі кінематографічні фільми, будь-які фільми або плівки, що використовуються для телебачення чи радіомовлення), будь-яким патентом, торговою маркою, дизайном або моделлю, планом, таємною формулою або процесом, або за інформацію (ноу-хау) щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.
Проте, підписання Конвенції не означає автоматичного її застосування. Відповідно до Віденської Конвенції про право міжнародних договорів та Закону України «Про міжнародні договори України», міжнародний договір, після його підписання, має бути ратифіковано.
Згідно зі ст.9 вказаного закону: «Ратифікація міжнародних договорів України здійснюється шляхом прийняття закону про ратифікацію, невід'ємною частиною якого є текст міжнародного договору. На підставі підписаного та офіційно оприлюдненого Президентом України закону Голова Верховної Ради України підписує ратифікаційну грамоту, яка засвідчується підписом Міністра закордонних справ України, якщо договором передбачено обмін такими грамотами.Таким чином, положення Конвенції будуть застосовуватись лише після її ратифікації. .
|