Українська
Русский
English
Ратушняк и Партнеры Tel: +38(044)227-16-81
Fax: +38(044) 586-46-59
29-04-2024
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти
Спеціалізація

str Авторське право та Інтелектуальна Власність
str Агро бізнес та сільськогосподарське виробництво
str Антимонопольне та конкурентне право
str Будівництво та реконструкція
str Земля
str Злиття та Поглинання
str Іноземні Інвестиції
str Корпоративне Право та Корпоративні Фінанси
str Корпоративні реорганізації
str Міжнародна торгівля; Зовнішньоекономічна Діяльність; Митне Регулювання
str Нерухомість та майно
str Податкове Право
str Сімейне та Спадкове право
str Страхове право
str Транспортне право
str Трудове право

Полегшення процедури припинення ФОП

08.07.2014
8 липня 2014 року вступив силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом».
Зазначеним Законом запроваджується полегшення процедуру припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців таким чином, що підприємцю, відтепер, досить буде лише заявити реєстратору про припинення підприємницької діяльності, і таке припинення негайно буде зареєстроване. Та реєструючи органи не матимуть права заблокувати відповідну реєстрацію.
Проте зняття з обліку осіб, як платника єдиного внеску та зняття з обліку страхувальника (органами пенсійного Фонду) у разі державної реєстрації припинення діяльності фізичної особи здійснюється не негайно, а лише після проведення передбачених законодавством перевірок та проведення остаточного розрахунку.


Нагадаємо, що попередньо державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців здійснюється за принципом мовчазної згоди. Цей принцип передбачає складну 3-х етапну процедуру: на першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ЄДР) вноситься запис про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення підприємницької діяльності, на другому етапі здійснюються перевірки контролюючими органами та розрахунки за наслідками перевірки, на третьому етапі (не раніше закінчення строку пред’явлення вимог кредиторів) – запис про проведення державної реєстрації припинення, який вноситься лише у разі, якщо відсутні заперечення контролюючих органів (тобто за їх мовчазною згодою).

Обтяжливість та довготривалість цих процедур є загальновідомою. Тому запропоновано спростити таку процедуру, знизивши її строк до одного дня.

Також слід зазначити, що якщо до набрання чинності зазначеним Законом від фізичної особи - підприємця надійшла заява про припинення підприємницької, але не надійшла реєстраційна картка, то державний реєстратор зобов’язаний впродовж місяця з дня набрання чинності Законом заповнити реєстраційну картку за її рішенням, внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) цій фізичній особі повідомлення про внесення такого запису.

Окрім іншого зазначеним Законом вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів України. Так внесено зміни до ст. 59 Господарського кодексу відтепер припинення суб’єкта господарювання здійснюється відповідно до закону, та виключено ст.60-61 зазначеного кодексу, які регулюють загальний порядок дій при ліквідації суб’єкта господарювання, інших уніфікованих актів, які би регулювали це питання немає. Також виключена ст. 50-1 Цивільного кодексу України, котра регулювала обов'язки фізичної особи - підприємця за зобов'язаннями, пов'язаними з припиненням її підприємницької діяльності, та забезпечувала інтереси кредиторів фізичної особи-підприємця у разі припинення його підприємницької діяльності.

Для забезпечення вимог кредиторів фізичних осіб підприємців було внесено зміни до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» згідно до яких, відтепер, положення зазначеного Закону можуть застосовуватися до зобов’язань фізичної особи, які виникли у фізичної особи у зв’язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності, тобто фактично вже після втрати статусу підприємця. Дане нововведення надасть змогу уникнути ряду проблем, котрі виникали у зв’язку неможливістю стягнення заборгованості з ліквідованого підприємця.

Отже основною метою даних нововведень є істотне полегшення процедур, що застосовуються під час припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, та зниження строку такого припинення до 1 дня.



Сервiси та послуги

str Аутсорсинг юридичних послуг абонентське обслуговування
str Будівельний підряд
str Договори та контракти
str Дозволи на працевлаштування іноземців
str Загальні збори акціонерів, oрганізація та проведення
str Започаткування бізнесу. Реєстрація юридичних осіб.
str Ліквідація та банкрутство
str Ліцензування та дозвільні процедури
str Податкові консультації та податкові спори
str Послуги в сфері інтелектуальної власності. Реєстрація торгових марок.
str Продаж та купівля землі
str Реєстрація та юридичний супровід діяльності представництв нерезидентів в Україні
str Реорганізації підприємств
str Сімейні правовідносини та спори
str Складання позовних заяв, підготовка до судового розгляду
str Спадщина та дарування
str Судові справи
str Трудові контракти
str Трудові спори
 
hr
Головна сторінка | Про нас | Клієнти | Події | Публікації | Наша практика | Проекти | Вакансії | Карта сайту | Контакти

Україна 03150, г.Киев, ул. Ямская, 72 | тел.: +38(044)227-16-81 | факс: +38(044) 586-46-59


email
Copyright 2007 © Альянс Ратушняк и Партнеры
bigmir)net TOP 100
Разработка сайта - BUNKE.com.ua