22.09.2014
18 вересня 2014 року Державною фіскальною службою надано роз’яснення, щодо оподаткування військовим збором вихідної допомоги працівника.
Так з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів", яким, тимчасово, до 1 січня 2015 року встановлено військовий збір.
Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород. Відповідно до положень чинного законодавства вихідна допомога - це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини та яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, встановлених ст. 44 КЗпП.
Розміри вихідної допомоги визначений ст. 44 КЗпП є мінімальними та диференціюється залежно від підстави, з якої провадиться звільнення. Згідно п. 1 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. N 100 сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника обчислюється із середньомісячної заробітної плати.
Крім того, відповідно до положень п. 142.2 ПКУ встановлено, що до складу витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством.
Таким чином, сума вихідної допомоги, яка є обов’язковою виплатою працівнику підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
З цими та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому.