15.01.2015
Вступив в силу підписаний Президентом закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» у зв’язку з чим податкова система в черговий раз зазнала ряду змін.
Так відповідно до нововведень зменшується кількість податків до 9, проте фактично відбулося об’єднання/приєднання наявних податків.
Так відповідно до нововведень внесено зміни до положень, котрі регулюють порядок справляння та сплати податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, єдиного податку, податку на майно.
Відповідно до положень податкового кодексу підлягає сплаті податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, базою оподаткування котрого є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Розмір податку встановлюється відповідними сільськими/міськими радами та не може перевищувати 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі. Підлягають оподаткуванню об’єкти нерухомості, що перевищують для квартири - 60 кв. метрів; для житлового будинку - 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток - 180 кв. метрів., до того ж при розрахунку загальної оподаткованої площі береться до уваги площа всіх приміщень, котрі перебувають у власності особи.
Також слід відмітити, що на даний момент будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств звільняються від сплати податку на нерухоме майно.
Зазнала також зміни спрощена система оподаткування:
Так відповідними нововведеннями встановлено 4 групи платників спрощеної системи оподаткування. Для першої групи збільшено обсяг доходу протягом календарного року до 300 000 гривень, для другої групи до 1 500 000 гривень. До третьої групи віднесено - ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи у яких протягом року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень. Четверту групу складають сільськогосподарські товаровиробники, внаслідок чого було скасовано фіксований сільськогосподарський податок.
Було дещо зменшено відсоткові ставки єдиного податку (з 3 (5) % до 2 % - у разі сплати ПДВ; з 5 (7) % до 4 % - без сплати ПДВ).
Також позитивним нововведенням є скасування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, у зв’язку з чим відтепер суб’єкти господарювання не зобов’язані отримувати патенти при здійсненні торговельної діяльності у пунктах продажу товарів чи діяльності з надання платних побутових послуг.