12.02.2015
Постановою КМУ «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 28.01.2015 р. № 42 внесено зміни до «Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства» затвердженого постановою КМУ від 27.05.2013 р. № 437 (далі – Порядок).
Так основними нововведеннями стали:
Зміна строку подання документів для продовження дії Дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі- Дозвіл). Такий строк змінений з 30 до 20 днів. Відповідно до п.9 Порядку «Роботодавець не пізніше ніж за 20 календарних днів до закінчення дії дозволу» подає передбачені порядком Документи до відповідного центру зайнятості.
Визначення підстав «доцільності і обґрунтованості» Застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Застосування праці іноземців та осіб без громадянства є доцільним та достатньо обґрунтованим у разі, коли іноземець чи особа без громадянства:
претендує на зайняття посади керівника, заступника керівника чи іншої керівної посади за умови, що такий іноземець або особа без громадянства є засновником або учасником підприємства, установи, організації;
претендує на зайняття посади,
яка передбачає створення об'єктів авторського права та (або) суміжних прав як основний трудовий обов'язок;
має диплом про вищу освіту одного з навчальних закладів, віднесених до першої сотні в одному з визначених у Порядку світових рейтингів.
претендує на зайняття у суб'єкта індустрії програмної продукції посади керівника або посади, назва якої визначається відповідно до кодів професій 2131.2, 2132.2, 3121, зазначених у р. 2 «Професіонали» та р. 3 «Фахівці» Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій»;
Змінена форма Заяви для отримання/продовження Дозволу;
Зміна строку прийняття рішення щодо видачі/продовження Дозволу до 7 днів. Відповідно до п.18 Порядку: «Територіальний орган протягом семи робочих днів з дня реєстрації документів приймає рішення щодо видачі, відмови у видачі, продовження дії, відмови у продовженні дії або анулювання дозволу».
Після прийняття рішення територіальним органом про видачу дозволу, роботодавець перераховує кошти на зазначений територіальним органом рахунок Фонду соцстраху на випадок безробіття, що підтверджується квитанцією про внесення плати. У разі невнесення роботодавцем такої плати протягом 10 робочих днів із дня отримання ним рішення про видачу дозволу, надісланого поштою з повідомленням про вручення, таке рішення скасовується.