19.02.2015
Анексія АР Крим та проведення антитерористичної операції на Сході України змусило багатьох громадян України покинути своє місце проживання з метою захисту власного життя та здоров'я. Законодавець надав таким особам статус вимушених переселенців. Незважаючи на те, що окупація півострову відбулася ще навесні 2014 року, як наслідок, люди почали переїжджати, питання страхових виплат врегульовано лише в 2015 році.
Законом України № 1706-VII від 20.10.2014 р., який набрав чинності з 01 січня 2015 року, встановлено, що переселенці «мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності безпосередньо в органах Фонду соціального страхування України за фактичним місцем проживання, перебування».
Однак, механізму реалізації даної норми Закону не було, в результаті чого отримати належні виплати було неможливо. І ось нарешті, проблема, яка виникла ще торік, врегульована прийняттям наступних документів:
- Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції від 26.12.2914 р. № 37 (набрав чинності 06.02.2015 р.);
- Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат не медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасового окупованої території і районів проведення антитерористичної операції від 11.12.2014 р. № 20 (набрав чинності 03.02.2015 р.)
Відтепер, внутрішнього переміщені особи можуть отримати страхові виплати – допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах, допомогу на поховання та страхові кошти від нещасних випадків на виробництві, звернувшись до районної, міськрайонної, міської виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем фактичного перебування. Страхові виплати призначаються за наявності необхідних документів, що підтверджують право на ці виплати, а в разі їх відсутності – за даними Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування.
|