26.02.2015
Майже з початку 2015 року в бізнес середовищі точились дискусії щодо введення імпортного збору, його ставок, а також вплив на суб’єктів господарювання. Були й сподівання на не введення такого збору, проте даний закон набув чинності і додатковий імпортний збір було введено.
Законом України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» № 73-VIII від 28 грудня 2014 року (далі – Закон) було встановлено додатковий імпортний збір для товарів, що ввозяться на митну територію України, тимчасово, строком на 12 місяців.
Як передбачив законодавець, Закон набирає чинності з моменту опублікування рішення Кабінету Міністрів України щодо завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями.
Зі спливом майже двох місяців з дня прийняття Закону, Кабінет Міністрів України розпорядженням № 119-р від 16 лютого 2015 року засвідчив завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями стосовно запровадження тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України. Документ був опублікований вчора і відповідно набув чинності з 25 лютого 2015 року.
Починаючи з вчорашнього дня і наступні 12 місяців при ввезення товарів (визначених у п.1, 2 ст. 277 МКУ), крім життєво необхідних, справляється додатковий імпортний збір за наступними ставками:
- 10 відсотків – для товарів, що класифікуються у товарних групах 1 – 24 згідно з УКТЗЕД;
- 5 відсотків - для товарів, що класифікуються у товарних групах 25 – 97 згідно з УКТЗЕД;
- 10 відсотків – для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до ст. 374 МКУ (ввезення товарів громадянами).
До життєво необхідних віднесені наступні товари: нафта, газ природній, неопромінені паливні елементи (твели), електроенергія, вугілля, бензин, мазут, дизпаливо, а також медичні вироби для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних за переліком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 63 від 16 лютого 2015 року