10.04.2015
Законом України № 219 від 02.03.2015 року було змінено нещодавно прийнятий порядок розрахунку понижуючого коефіцієнту для зниження розміру ставок єдиного внеску (ЄСВ) та перелік вимог, яким повинен відповідати платник для його використання. Новий закон скасовує всі попередні умови для застосування понижуючого коефіцієнта, які були прийняті наприкінці 2014 року. Зміни набрали чинності 13 березня 2015 року.
Законом передбачено, до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску для платників застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно наступні умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування понижуючого коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Відтак, понижуючий коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно. Для цього середньомісячна база нарахування за 2014 рік ділиться на базу нарахування за звітний місяць цього ж року. У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті за звітний період. Якщо в результаті обрахунку значення коефіцієнта менше ніж 0,4, то застосовуватиметься коефіцієнта 0,4.
З 01 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску застосовуватимуться з коефіцієнтом 0,6.