Спеціалізація
|
Публікації |
Володимир Ратушняк виступив доповідачем II щорічного TRANSPORT Business Forum 2014 02.06.2014
Володимир Ратушняк, адвокат, партнер юридичної компанії «Альянс Ратушняк і Партнери» виступив доповідачем II щорічного TRANSPORT Business Forum 2014, який відбувся 28 травня в м.Києві (далі - Форум). На форумі обговорювалися ключові проблеми логістичної і транспортної діяльності на логістичному ринку України, в тому числі юридичні та податкові ризики та проблеми їх вирішення.
Юридична компанія «Альянс Ратушняк і Партнери» спеціалізується на юридичному супроводі транспортних і експедиторських компаній, що дає нам можливість розуміти «правила гри» на транспортному ринку і можливі ризики для учасників такого ринку, як з сторони державних органів, так і контрагентів, і форс-мажорних обставин.
Детальніше |
Сертифікат кваліфікації для міжнародних автоперевізників 02.06.2014
Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (надалі – Укртрансінспекція) планує, в найближчому майбутньому видавати сертифікати кваліфікації міжнародним автоперевізникам та фахівцям, що призначені відповідальними за організацію та безпеку перевезень у цьому сполученні. Така норма закріплена Законом України «Про автомобільний транспорт» та відповідає європейським стандартам, утім досі на практиці не була реалізована. Наразі спеціалісти Міністерства інфраструктури України та Укртрансінспекції готуються до запровадження сертифікатів компетентності
Головною вимогою до професійної кваліфікації автоперевізника є достатні знання та достатній обсяг та рівень підготовки, щоб в рамках закону ефективно займатися діяльністю міжнародного автомобільного перевізника. Тобто перевізник має бути забезпеченим комерційним і фінансовим управлінням підприємства, володіти відповідними технічними стандартами і операціями, мати доступ до ринків.
Детальніше |
Нові підходи до стягнення пені та процентів за користування грошовими коштами. 30.05.2014
Вищий господарський суд України (далі - «ВГСУ») оприлюднив Інформаційний лист від 20.05.2014 р. № 01-06/646/2014. «Про доповнення Інформаційного листа ВГСУ від 15.03.2011 № 01-06/249 «Про постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів» (далі – «Інформаційний лист»). В даному Інформаційному листі викладені правові позиції Верховного суду України (далі – «ВСУ») при розгляді господарських справ. Слід відзначити, що деякі усталені позиції ВСУ зазнали суттєвих змін.
Досить суттєвою є позиція ВСУ щодо застосування відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Як зазначає ВСУ у своїй Постанові від 24.12.2013 № 8/5025/1402/12, оскільки умовами договору передбачено стягнення пені за несвоєчасне виконання зобов'язання покупцем, а нарахована на підставі договору сума процентів за користування чужими грошовими коштами за кожен день прострочення невиконаного зобов'язання за своєю правовою природою також є пенею, то таке подвійне стягнення пені за несвоєчасне виконання зобов'язання покупцем не узгоджується з приписом статті 61 Конституції України, відповідно до якої ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Раніше ВСУ притримувався кардинально іншої позиції, згідно з якою дозволялося стягувати як пеню, так і проценти за користування грошовими коштами.
Детальніше |
|
|
Сервiси та послуги
|