При розрахунку ПДВ міжнародні транспортно-експедиторські послуги діляться на три 03.10.2013
В зв’язку з особливостями визначення місця поставки щодо трьох складових вартості транспортно-експедиторських послуг, деякі з них можуть оподатковуватись податком на додану вартість (ПДВ), а інші можуть не бути об’єктом оподаткування.
Трьома елементами вартості транспортно-експедиторських послуг, як відомо, є: 1) вартість перевезення; 2) вартість допоміжних послуг (навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг); 3) вартість транспортного експедирування (плата/винагорода експедиторові). При цьому лише третій елемент є доходом експедитора, тоді як перші три являють собою «транзитні кошти», призначені для перерахування третім особам.
Детальніше |
Наймаючи іноземного перевізника, українська компанія має сплатити за нього податки 02.10.2013
Чимало українських компаній користуються транспортними послугами, які надають нерезиденти. Однак не всім відомо, що такі операції оподатковуються в Україні податком на репатріацію, який повинен утримати отримувач послуг.
Так, згідно підп. 14.1.260 Податкового кодексу України, під терміном «фрахт» автори ПКУ розуміють винагороду (компенсацію), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.
Згідно підп. «г» п. 160.1 ПКУ, до доходів, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, належить, у тому числі, дохід від фрахту.
Детальніше |
Притримувати можна лише той вантаж, перевезення якого не оплачене, якщо інше не встановлено договоро 02.10.2013
Притримання вантажу є надійним засобом забезпечення виконання зобов’язання з оплати наданих транспортних та логістичних послуг, який подекуди використовується на практиці.
Притримання – це засіб забезпечення виконання зобов’язання, прямо передбаченийст. ст. 594 – 597 ЦК.
Відповідно до п. 1 ст. 594 ЦК, кредитор, який правомірно володіє річчю (ми), що підлягає передачі боржникові (клієнту) або особі, вказаній боржником (вантажоодержувачу), у разі невиконання ним (клієнтом) у строк зобов'язання щодо відшкодування кредиторові (нам) пов'язаних з цією річчю витрат та інших збитків (витрат на перевезення) має право притримати її у себе до виконання боржником зобов'язання. Притриманням речі можуть забезпечуватись інші вимоги кредитора, якщо інше не встановлено договором або законом.
Детальніше |
|